Пробіотики

Названі ознаки, за якими можна зрозуміти, що пробіотики почали «працювати»

Пробіотики ‒ це живі мікроорганізми, які допомагають підтримувати баланс мікробіому кишечника.

Однак, коли людина починає вживати продукти і добавки з пробіотиками, важко зрозуміти, коли вони починають «працювати». Навіть деякі лікарі погоджуються, що це не завжди так просто.

Гастроентеролог Кумкум Саркар Патель назвала деякі ознаки того, що пробіотики почали «працювати». Ось які зміни можуть відбуватися в організмі:

  1. Зменшення болю в животі та дискомфорту. Пробіотики можуть зменшити газоутворення та здуття живота, що викликані «поганими» бактеріями.
  2. Збільшення регулярності дефекації. Пробіотики можуть допомогти регулювати перистальтику кишечника, а також випорожнення.
  3. Поліпшення травлення. Збалансована кишкова флора може допомогти в щоденному перетравленні їжі, а іноді допомогти уникнути розладу шлунку, диспепсії.
  4. Зниження запалення кишківника. Оскільки пробіотики допомагають підтримувати здоровий мікробіом, люди із запальними захворюваннями кишечника можуть помітити полегшення після прийому добавок.
  5. Підвищення імунітету. Величезну роль у підтримці нормального стану імунної системи відіграє мікрофлора людини. Корисна кишкова мікрофлора бере участь у виробленні інтерферону – одного з основних компонентів противірусного захисту організму.

Нагадуємо, вчені розповіли, чи впливають пробіотики на імунну систему.

Джерело: Yahoo!Life

Будьте в курсі всіх останніх новин у сфері медицини та фармації. Підписуйтесь на наш Telegram-канал https://t.me/readrap.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook