Вчені розповіли, чи впливають пробіотики на імунну систему

Вчені розповіли, чи впливають пробіотики на імунну систему

Пробіотики допомагають організму перетравлювати їжу і боротися з патогенними мікробами, які здатні викликати захворювання. Вони неодноразово доводили свою ефективність у лікуванні захворювань травної системи. Вчені продовжують вивчати вплив пробіотиків на імунну систему.

Чи ефективні пробіотики у запобіганні застуди чи грипу?

В нещодавному огляді були розглянуті останні дослідження щодо впливу пробіотиків на імунну систему. Вчені дійшли висновку, що прийом пробіотиків й справді знижує частотність та тривалість перебігу інфекцій дихальних шляхів без ускладнень.

Ліббі Міллс, співробітник Академії харчування та дієтології, зазначила: «Потрібні додаткові дослідження, аби визначити, які саме бактерії приносять користь та в яких кількостях їх потрібно вживати. Потрібно розуміти: те, що працює для однієї людини, може не працювати для іншої».

Вона додає, що науці відомо більше сотні штамів бактерій, але переваги їхніх комбінацій наразі не досліджені.

Вчені назвали найкращі пробіотики для підтримання імунної системи:

  • Аcidophilus, який міститься в йогурті, молоці;
  • біфідобактерії, які містяться в йогурті, кефірі, соліннях, кімчі, ковбасі, деяких винах, квашеній капусті та хлібі на заквасці;
  • усі йогурти з живими та активними пробіотиками, що містять Lactobacillus delbrueckii subsp. bulgaricus (або L. bulgaricus) і S. thermophilus.

Раніше ми розповідали, чим корисні пробіотики для організму та коли їх слід приймати.

Джерело: EverydayHealth


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook