Перевірка зору може допомогти виявити небезпечне захворювання

Високий кров’яний тиск негативно впливає на здоров’я людини, при цьому багато хто не догадується про цю проблему. Своєчасне виявлення та правильне лікування артеріальної гіпертензії допомагає уникнути ускладнень. Нещодавно стало відомо, що високий кров’яний тиск можуть виявити офтальмологи по очах людини.

Про це повідомляє видання ScienceAlert

Маленькі кровоносні судини очей дуже чутливі до змін артеріального тиску.

Високий кров’яний тиск змінює кровоносні судини очей, що також негативно впливає на зір. Крім того, високий кров’яний тиск може спричинити накопичення рідини під сітківкою.

Під час обстеження очей офтальмолог може виміряти діаметр кровоносних судин, щоб визначити, чи є у людини високий кров’яний тиск. Якщо лікар зробить знімок сітківки, ознаки високого кров’яного тиску будуть помітні в червоних ділянках крововиливів в очах.

Експерти нагадують, що кровообіг очей дуже схожий на кровообіг мозку. Це пояснює, чому зміни в кровоносних судинах очей можна використовувати як ранній сигнал про ймовірні зміну в мозку людини.

Але оскільки зміни в кровоносних судинах ока також можуть бути наслідком інших захворювань, то будь-які зміни, які помітить офтальмолог, повинні бути підтверджені сімейним лікарем.

Раніше лікар-офтальмолог Тетяна Баран перерахувала ефективні поради, дотримання яких допоможе зберегти здоров’я очей.

Джерело: ScienceAlert

Будьте в курсі всіх останніх новин у сфері медицини та фармації. Підписуйтесь на наш Telegram-канал.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook