Вчені знайшли можливу причину виникнення хвороби Паркінсона

Вчені з Університету Гельсінкі під час наукового експерименту з’ясували, що певні штами бактерій Desulfovibrio в більшості випадків є ймовірною причиною хвороби Паркінсона.

Результати наукової роботи дають змогу проводити скринінг носіїв хвороботворних штамів і видаляти бактерії з кишківника.

“Наші висновки мають важливе значення, оскільки причина хвороби Паркінсона залишилася невідомою, попри спроби визначити її впродовж останніх двох століть”, – каже професор Пер Саріс.

За його словами, хвороба Паркінсона насамперед спричиняється факторами навколишнього середовища, тобто впливом у ньому бактеріальних штамів Desulfovibrio.

На думку вченого, лише у 10% випадках, хворобу Паркінсона викликають окремі гени.

Основним висновком нещодавнього дослідження було те, що ці штами в пацієнтів із хворобою Паркінсона спричиняють агрегацію білка α-синуклеїну на статистично значущому рівні в модельному організмі, у ролі якого науковці використовували хробака Caenorhabditis elegans.

Отримані результати можуть бути націлені на заходи з видалення цих штамів із кишківника, потенційно полегшуючи та сповільнюючи симптоми у пацієнтів із хворобою Паркінсона.

Джерело: Факти Здоров’я


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook