Користь меду

Коли мед працює як «еліксир молодості»?

Мед здавна використовується не тільки в кулінарії, а й в медицині. Цей продукт має низку корисних властивостей. Де та як його можна застосовувати?

Цілющі властивості меду

За допомогою меду можна покращити стан шкіри та зняти запалення, а також знезаразити відкриті ділянки. Експерти зазначають, що продукт вміє регулювати рН шкіри та запобігати шкірним інфекціям. Якщо змішати мед, бджолиний віск, оливкову олію, то можна отримати засіб від дерматиту.

Крім того, мед має антибактеріальний ефект, тому допомагає загоювати садна, підсушувати ранки й знижувати ризик розмноження бактерій. Вчені довели, що при його застосуванні маленькі порізи загоюються значно швидше. Огляд, опублікований в Кокранівської бібліотеці, показав, що мед навіть може допомогти вилікувати опіки.

Мед можна застосовувати для лікування акне. Це захворювання пов’язане з підвищенням виділення шкірного сала, закупоркою сальних залоз. Згідно з результатами дослідження, регулярне застосування меду допоможе знизити рівень ураження шкіри.

У складі меду є різні антиоксидантні речовини, які захищають шкіру від вікових змін. Застосування цього продукту допомагає запобігти виникненню зморшок та втрати пружності шкіри. Крім того, мед допоможе покращити колір обличчя.

Його часто додають до масок для волосся. Така маска поєднує відразу кілька корисних властивостей: зволожує, тонізує, лікує, відновлює пошкоджене волосся.

Раніше ми писали, що вчені дослідили компонент маточного молочка і виявили його корисні властивості для організму.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook