Психічне здоров`я

Зменшення часу, проведеного в соцмережах, покращує психічне здоров’я – дослідження

Вчені з’ясували, що скорочення часу користування соціальними мережами зменшує почуття самотності та симптоми депресії. Учасникам дослідження запропонували відмовитися від популярних каналів зв’язку (TikTok, Instagram, Twitter та Facebook) на один тиждень.

Результати дослідження опубліковані в журналі Cyberpsychology, Behavior and Social Networking.

У дослідженні, проведеному групою вчених з Університету Бата (Великобританія), перевірялось, як 7-денна відмова від популярних каналів зв’язку вплине на психічне здоров’я людей.

В дослідженні взяли участь 154 людини різного віку. Учасники повідомили, що проводять у середньому 8 годин на тиждень у соціальних мережах. Через тиждень в учасників, яких попросили зробити тижневу перерву, значно покращилося самопочуття, зменшилася депресія і тривога.

«Більшість учасників повідомили про позитивні ефекти у зв’язку з відмовою на 7 днів від соціальних мереж. У них покращився настрій і загалом зменшилося занепокоєння. Це говорить про те, що навіть невелика перерва може вплинути на психічне здоров’я», –говорить автор дослідження Джефф Ламберт.

Тепер команда вчених хоче продовжити дослідження, щоб побачити, чи може така перерва допомогти різним групам людей (наприклад, молодим людям або людям із фізичними та психічними захворюваннями). Вчені також планують поспостерігати за людьми довше одного тижня, щоб побачити, чи зберігається позитивний вплив на психічне здоров’я, якщо зменшити кількість часу, проведеного у соцмережах.

Раніше ми писали, вчені перевірили, чи робить читання книг нас щасливішими.

Джерело: SciencDaily

Будьте в курсі всіх останніх новин у сфері медицини та фармації. Підписуйтесь на наш Telegram-канал https://t.me/readrap.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook