Кліщі

Як правильно без шкоди для здоров’я витягнути кліща – поради інфекціоніста

Якщо до тіла людини присмоктався кліщ, його слід зняти якомога швидше. Укуси кліщів загрожують людині небезпечними хворобами: хвороба Лайма і кліщовий вірусний енцефаліт.

Про те, як зняти кліща з тіла, розповів інфекціоніст Євген Тімаков.

«У кліщів зараз буде активний період – травень та червень. Коли вони намагаються напитися крові та відтворити потомство, тому зараз, коли ми ходимо в ліси, поля, парки, де є дикі тварини, у тому числі миші та білки, на яких тварини також переїжджають, потрібно обов’язково одягати високі чоботи», – розповідає фахівець.

Крім того, не варто забувати і про колір одягу. Потрібно одягати одяг світлих відтінків, щільно закривати руки, ноги, голову обв’язати хусткою або надіти панаму. Часто потрібно оглядати себе.

«Кліща не можна лякати, якщо він присмоктався, – попередив лікар. – Інакше він випустить через рот вміст свого шлунка, а різні віруси біля кліща розмножуються саме там, у шлунку».

Не можна мазати кліща олією та вбивати його зовні. Потрібно зробити все, щоб він не перемішав свою слину з кров’ю людини.

«Найкращий спосіб – купити дешевий засіб – петельки або лопаточки, які продаються в зоомагазинах та аптеках, мати їх під рукою, щоб правильно видалити кліща», – рекомендує інфекціоніст.

Також він радить місце укусу обов’язково обробити антисептиком. Знятого кліща треба передати до лабораторії.

Раніше ми писали, що нова вакцина допоможе позбавитися кліща до того, як він передасть хворобу Лайма.

Джерело: Lenta.ua

Будьте в курсі всіх останніх новин у сфері медицини та фармації. Підписуйтесь на наш Telegram-канал https://t.me/readrap.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook