«Ремдесивір»

Українські вчені відкрили нову властивість противірусного препарату Ремдесивір

Противірусний препарат Ремдесивір, спершу розроблений для лікування гепатиту С і потім застосовуваний серед інших препаратів для лікування COVID-19, здатний змінювати динаміку виділення нейромедіаторів, принаймні in vitro (в лабораторних умовах).

Таке відкриття зробили українські вчені, провівши аналіз мембранотропних ефектів препарату.

Результати дослідження опубліковані в журналі Biochimica et Biophysica Acta – Biomembranes.

Що відомо про препарат?

Це розробка Медичного дослідницького інституту інфекційних захворювань США і компанії Gilead Sciences. Раніше препарат використовувався для боротьби з вірусом Ебола та Марбург. Останні дослідження вчених показали його ефективність щодо вірусів РНК, в т.ч. до коронавірусу.

Нове відкриття вчених

Провідний науковий співробітник Інституту фізики НАН України Семен Єсилевський у своєму Telegram-каналі написав: «Виявилося, що препарат не просто охоче вбудовується в клітинні мембрани, але й здатний проникати через гематоенцефалічний бар’єр та накопичуватися у тканинах мозку. Виявилося, що у мембранах нейронів він не просто пасивно сидить, а може змінювати динаміку виділення нейромедіаторів (принаймні in vitro)».

Ремдесивір – це амфіфільний препарат, тобто, в силу своїх фізичних характеристик він повинен вбудовуватися в ліпідні мембрани клітин.

«Це було всім зрозуміло, але, що дивно, ніхто й ніколи не досліджував, чи якось Ремдесивір впливає на мембрани і до чого це може призводити», – коментує вчений.

За словами Єсилевського, поки що незрозуміло, чи може відкрита українськими вченими властивість препарату призводити до якихось негативних чи позитивних наслідків. Потрібні додаткові дослідження, щоб це підтвердити.

Раніше ми писали, що препарат Ремдесивір стане доступним в українській аптечній мережі.

Джерело: Конкурент


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook