Важкий перебіг COVID-19 змогли полегшити інтраназальні кортикостероїди

Американські вчені довели, що пацієнти, які регулярно користуються стероїдними назальними спреями, мають на 20-25% менше ускладнень, пов’язаних з коронавірусною інфекцією. Крім того, ці ліки змогли знизити ризик госпіталізації.

Автори дослідження, яке було проведено в клініці Клівленда, спостерігали за 72147 пацієнтами, хворими на COVID-19, віком від 18 і старше більше року.

За їхніми спостереженнями, пацієнти, які застосовували стероїдні назальні спреї ще на початку захворювання на COVID-19, мали на 22% менше шансів бути госпіталізованими, на 23% менше потрапляли до реанімації та на 24% рідше помирали від ускладнень коронавірусної інфекції.

«Ніс – це ворота для вірусу. Але можна захистити себе, використовуючи інтраназальні кортикостероїди», – сказав один з авторів дослідження Джо Зейн.

Наразі інтраназальні кортикостероїди у зменшенні тяжкості перебігу коронавірусної інфекції вивчені не до кінця.

Як відомо, експресія АПФ2 є найвищою у слизовій оболонці носа. Тому вчені припускають, що шляхом пригнічення вірусного навантаження та експресії рецепторів у слизовій оболонці носа застосування стероїдних назальних препаратів може бути ефективним.

Для підтвердження цих висновків потрібні додаткові дослідження.

Нагадуємо, штам коронавірусу «Дельта» став домінуючим в Україні. Через аномальну заразність він витіснив інші штами.

Джерело: WorldPharmaNews


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook