Нова вакцина від кліщів

Нова вакцина допоможе позбавитися кліща до того, як він передасть хворобу Лайма

Вчені перевіряють нову вакцину, яка захищає від кліщів і дозволяє позбавитися комахи ще до того, як вона зможе заразити одним з багатьох небезпечних захворювань.

Вакцина стимулює виробництво білків слини чорноногого кліща (лат. Ixodes scapularis), що дозволяє людині відчути неприємне відчуття в зоні укусу комахи і позбавитися її ще до того, як вона нап’ється крові і заразить небезпечною хворобою.

«Ви коли-небудь чули про те, щоб хтось відчував момент, коли кліщ намагається вкусити людину?», – запитав доктор Ерол Фікріг, дослідник інфекційних захворювань та професор Єльської школи медицини, який працює над розробкою вакцини. Він додає: «Ні. Укус кліща людина не відчуває. Тому довго живиться її кров’ю».

Нова вакцина викликає свербіння при укусі кліща. У вакцинованої людини шкіра навколо укусу свербітиме, вона почервоніє і запалиться, подібно до того, що відбувається навколо місця укусу комара. Реакція дозволить видалити кліща до того, як він встигне передати хворобу Лайма.

Фікріг та група інших учених з Єльського університету протестували вакцину на морських свинках та повідомили про свої висновки у журналі Science Translational Medicine.

Вакцина все ще перебуває на ранній стадії розробки. За оцінками вченого, потрібно ще від п’яти до десяти років, щоб препарат пройшов усі стадії клінічних випробувань.

Раніше ми писали, американські вчені досягли прогресу в пошуках універсальної вакцини проти грипу.

Джерело: MedicalXpress


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook