вчені розповіли про поєднання трави звіробою з деякими ліками

Це небезпечно: вчені розповіли про поєднання трави звіробою з деякими ліками

У медицині трава звіробою застосовується для лікування реактивних та ендогенних депресій, тривожних станів та порушень сну.

Нещодавно проведені дослідження показали, що 28% людей, які приймали траву звіробою для зменшення симптомів депресії, також приймали антидепресанти.

Найбільше побічних ефектів виникали під час прийому трави звіробоя і селективних інгібіторів зворотного захоплення серотоніну. Це фармакологічна група препаратів, які використовуються, як для лікування депресії та тривожних розладів, так і деяких інших станів.

Виявилося, що і селективні інгібітори зворотного захоплення серотоніну, і трава звіробою збільшують кількість доступного серотоніну, що може бути небезпечно для здоров’я при одночасному прийомі цих препаратів.

Вчені виділяють такі побічні ефекти, які найчастіше можуть виникнути при одночасному прийомі трави звіробоя та деяких антидепресантів:

  • лихоманка,
  • галюцинації,
  • судоми.

За даними Національного центру додаткового та комплексного здоров’я (NCCIH), трава звіробою зменшує ефективність деяких рецептурних препаратів. Так, нещодавно співробітники Mayo Clinic у своєму огляді вказали, що вона не поєднується з антидепресантами, а також з барбітуратами, статинами та деякими протизаплідними препаратами.

Раніше ми писали, наукові дослідження підтвердили користь розторопші.

Джерело: Express


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook