Алкоголь жінки

Стрес підштовхує до зловживання алкоголем жінок, але не чоловіків

Високий рівень стресу в сучасному суспільстві впливає більше на жінок, чим на чоловіків. В результаті все більше представниць слабкої статі звертаються до алкоголю, аби «ліквідувати» стрес.

Нове дослідження показало, що серед чинників, які підштовхують людей до зловживання алкоголем, саме стрес викликав у жінок бажання напитися, щоб отримати задоволення або подолати неприємні емоції.

Дослідження опубліковане у журналі Psychology of Addictive Behaviors.

В дослідженні взяли участь 105 жінок та 105 чоловіків. Учасники вживали алкогольні напої, перебуваючи у стресовому стані та у стані спокою.

Спочатку всім учасникам наливали певну кількість алкоголю, потім їм надали необмежений доступ до алкогольних напоїв із бару протягом 90 хвилин.

Вчені виявили, що стрес змушував жінок пити більше, ніж передбачалося. Стресовий стан при цьому не викликав такого бажання у чоловіків.

«Ми до кінця не знаємо, як саме стрес викликає бажання жінки напитися. Але точно розуміємо, що саме стрес підштовхує жінку випити велику кількість алкоголю, тоді як на чоловіків цей негативний фактор не впливає», – сказала автор дослідження Паток-Пекхем.

Раніше ми писали, як формується залежність та як допомогти людині, що зловживає алкоголем.

Джерело: Medicalxpress


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook