Сушарка для рук

Вчені пояснили, як сушарка для рук шкодить людині

Під час пандемії COVID-19 багато підприємств намагаються звести до мінімуму контакт між людьми для зменшення розповсюдження коронавірусу. Так, деякі ресторани замість меню дають клієнту QR-код для перегляду страв. Крім того, у громадських вбиральнях все частіше почали використовувати сушарки для рук замість паперових рушників.

Проте, згідно з новим дослідженням, опублікованим у журналі «Інфекційний контроль та лікарняна епідеміологія», сушарки для рук можуть бути небезпечними для здоров’я.

Згідно з отриманими даними, вони залишають на руках більше забруднення, ніж паперові рушники. Мікроби можуть переноситися повітрям і згодом осідати на одязі та інших речах.

У новому дослідженні вчені намагалися зрозуміти, який метод сушіння рук найбільш небезпечний.

«Дослідники змоделювали заражені руки, обробивши їх нешкідливим вірусом, а потім попросили учасників витерти руки паперовими рушниками або висушити їх за допомогою сушарки», – пояснив Паул Поттінгер, лікар та директор Клініки інфекційних захворювань у Медичному центрі Вашингтонського університету.

Коли дослідники порівняли 2 методи сушіння, вони виявили, що люди, які сушили руки за допомогою сушарки, розповсюдили більше вірусу. Миття рук виявилося єдиним [і найбільш] ефективним способом зменшити передачу та розповсюдження мікробів.

Вчені додають, оскільки зараз усі намагаються убезпечити себе від зараження COVID-19, можливо краще уникати використання сушарок у громадських вбиральнях. Проте слід зазначити, що дослідження не виявили прямого зв’язку між використанням сушарок для рук та зараженням коронавірусом.

Нагадуємо, британські вчені виявили новий дуже заразний штам COVID-19.

Джерело: Healthline


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook