Якщо вранці людина натискає на смартфоні кнопку «Відкласти дзвінок будильника» і намагаєтеся подрімати ще кілька хвилин, це може викликати розлад сну.
Вчені з Університету Нотр-Дам в Індіані попереджають: кілька додаткових хвилин сну перед пробудженням можуть заплутати мозок, і він почне виробляти речовини, які з часом будуть викликати бажання вставати пізніше.
Нове дослідження показало, що 57% дорослих зазвичай продовжують дрімати до другого (або третього, або четвертого) дзвінка будильника.
Результати дослідження опубліковані в журналі Sleep.
У новому дослідженні взяло участь 450 людей. Виявилось, що жінки частіше за чоловіків нажимають на кнопку будильника і продовжують спати далі до наступного дзвінка. Також вчені з’ясували, що сови частіше користуються кнопкою відкладення дзвінка, але при цьому вдень відчувають втому.
Зазначається, що дорослим потрібно спати приблизно 7,5-8 годин, щоб встигнути провести за ніч досить часу у швидкій та повільній фазах сну. Зазвичай за ніч людина 4-6 разів проходить цикл з трьох стадій повільного сну та однієї — швидкого. Початок ночі людина проводить в фазі глибокого сну, а кінець — у фазі швидкого сну.
Для глибокого сну потрібно підтримувати цей режим. Якщо його порушити відкладанням дзвінка будильника, то після пробудження людина буде відчувати себе втомленою.
Джерело: ScienceAlert