супербактерії

Стійкі до антибіотиків супербактерії загрожують людству через пандемію

Кількість захворювань, викликаних стійкими до антибіотиків патогенами – супербактеріями, після пандемії COVID-19 збільшилася удвічі.

Про це повідомляє видання Reuters.

Згідно зі звітом Європейського центру профілактики та контролю захворювань, кількість зареєстрованих випадків двох збудників з високою стійкістю до антибіотиків збільшилась у 2020 році, у перший рік пандемії COVID-19, а потім різко зросла у 2021 році.

Сплеск був викликаний спалахами у відділеннях інтенсивної терапії у країнах, де інфекції, стійкі до протимікробних препаратів, вже були поширені.

Деякі вчені пов’язують зростання внутрішньолікарняних інфекцій супербактерій під час пандемії з призначенням антибіотиків при лікуванні COVID-19 та інших бактеріальних інфекцій під час тривалого перебування у лікарні.

Антибіотикорезистентність розвивається через неправильне або надмірне використання антибактеріальних препаратів. Експерти називають супербактеріальні інфекції, у тому числі грибкові патогени, тихою пандемією, яка щороку спричиняє більше мільйона смертей, але не привертає уваги та фінансування досліджень.

Джерело: РБК-Україна


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook