захворювання порожнини рота

Половина населення Землі має захворювання порожнини рота – ВООЗ

Згідно даних ВООЗ, майже половина населення світу страждає на захворювання порожнини рота.

Про це повідомляє видання Reuters.

Новий звіт підкреслює кричущу нерівність у доступі до стоматологічних послуг, що сильно впливає на найбільш вразливі групи населення.

«Глобальна охорона здоров’я довгий час нехтувала здоров’ям порожнини рота», — сказав глава ВООЗ Тедрос Аданом Гебреїсус.

Повідомляється, що агентство охорони здоров‘я ООН виявило, що 45% населення світу, або близько 3,5 млрд осіб, мають карієс, захворювання ясен та інші захворювання порожнини рота.

У звіті, що представляє собою першу всеосяжну картину ситуації в 194 країнах, говориться, що число випадків захворювання в світі збільшилося на один мільярд за останні 30 років.

Відзначається, що невилікуваний карієс зубів є найбільш поширеним захворюванням, на який страждають близько 2,5 млрд осіб у всьому світі.

За оцінками, від важкого захворювання ясен, яке є основною причиною повної втрати зубів, страждає близько мільярда людей.

За даними ВООЗ, щорічно діагностується близько 380 тис. нових випадків раку ротової порожнини.

У звіті відзначено перешкоди для надання послуг з догляду за порожниною рота, в тому числі відвідування стоматолога, що часто вимагає великих фінансових затрат.

Джерело: Факти Здоров’я


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook