Вчені перевірили ліки від атопічного дерматиту і підтвердили їх ефективність

Атопічний дерматит є найпоширенішим хронічним запальним захворюванням шкіри: це захворювання вражає 20% дітей та 7% дорослих у всьому світі. Атопічний дерматит викликає свербіж і часто проявляється у вигляді червоних плям, у немовлят — часто на обличчі, у дітей старшого віку — у шкірних складках на ліктях, зап’ястях та колінах.

Вчені з Університету Джорджа Вашингтона з’ясували, що лебрікізумаб (lebrikizumab) допомагає зменшити ураження шкіри і свербіж, а також поліпшити якість життя пацієнтам з атопічним дерматитом.

Результати дослідження опубліковані в журналі New England Journal of Medicine.

«Це найбільші дослідження лебрикізумабу при атопічному дерматиті на сьогодні», — сказав автор дослідження Джонатан І. Сільверберг, доктор медичних наук, доцент кафедри дерматології Школи медицини та наук про здоров’я Університету Джорджа Вашингтона. Він додає: «Наші результати показали, що лебрикізумаб може бути безпечним, високоефективним і добре переноситися пацієнтами з помірним або важким атопічним дерматитом».

Дослідження проводилося протягом 16 тижнів. Зі слів вчених, потрібно більше часу, щоб підтвердити ефективність та безпечність препарату. Тому науковці планують провести додаткові дослідження.

Сільверберг представить свою статтю на зустрічі лікарів Американської академії дерматології ( AAD ) 2023 року, яка відбудеться 17–21 березня в Новому Орлеані, Луїзіана.

Джерело: MedicalXpress


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook