Препарат від депресії показав ефективність при лікуванні алкоголізму

Лікування алкоголізму відбувається декількома способами. Це може бути фармакологічне втручання, когнітивно-поведінкова терапія та лікування супутніх станів, як-от депресивного розладу.

Вчені виявили, що експериментальний препарат, а саме молекула MAP4343, ефективний при лікуванні розладів, пов’язаних з алкогольною залежністю.

Результати дослідження опубліковані в журналі Neuropsychopharmacology.

MAP4343 зараз досліджується в клінічних випробуваннях як антидепресант.

«Ці багатообіцяючі результати свідчать про те, що ми повинні випробовувати MAP4343 на людях як потенційний засіб лікування розладів, пов’язаних із вживанням алкоголю», – каже автор дослідження Кендіс Контет.

Дослідники підрахували, що понад 100 мільйонів людей у ​​всьому світі страждають від розладів, пов’язаних із вживанням алкоголю.  Існує нагальна потреба в лікуванні цих розладів.

Доклінічні дослідження також виявили, що MAP4343 діє як антидепресант, і його розробник MAPREG, французька біотехнологічна компанія, зараз перевіряє його в клінічних випробуваннях на пацієнтах з депресією.

У новому дослідженні команда протестувала MAP4343 на мишах. Виявилось, що через деякий час, миші, яким давали цей препарат, почали відмовлятися від алкоголю. Також в них змінювався рівень гормону кортикостерону в крові, що також свідчило про те, що вони утримувалися від вживання алкоголю.

Вченим потрібен час, щоб дослідити новий препарат на людях.

Джерело: MedicalXpress


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook