медицина Молдова

Чому деякі препарати має призначати лікар: роз’яснення МОЗ

Щороку ліки рятують мільйони життів. Завдяки їх правильному застосуванню пацієнти по всьому світу мають можливість жити здоровим, повноцінним та довгим життям.

За рівнем контролю всі ліки можна поділити на безрецептурні та рецептурні. Чим вони відрізняються та чому деякі ліки має призначати лікар, розповіли експерти МОЗ.

Безрецептурні та рецептурні ліки: різниця

Безрецептурні ліки – ті лікарські засоби, які людина може придбати в аптеці без спеціального рецепта. Такі ліки зазвичай застосовуються за результатами самодіагностики або за рекомендацією фармацевта. Найчастіше це препарати проти болю, кашлю, нежитю чи інших найбільш поширених захворювань та їх синдромів.

Рецептурні ліки – це всі ті лікарські засоби, які підлягають відпуску виключно за призначенням лікаря. До них відносяться зокрема й антибіотики, протисудомні засоби, гормональні препарати, препарати для зниження артеріального тиску, лікування серцевих хвороб та інші.

Прийом цих ліків має відбуватися під пильним наглядом медичного спеціаліста, оскільки вони несуть підвищений ризик негативних реакцій. Наразі відпуск певних груп рецептурних ліків, зокрема антибіотиків чи наркотичних (психотропних) препаратів, здійснюється за електронним рецептом. А деякі рецептурні ліки, як от проти серцево-судинних захворювань, бронхіальної астми, препарати інсуліну та інші, можна отримати безоплатно або з невеликою доплатою за електронним рецептом лікаря в рамках державної програми «Доступні ліки».

У МОЗ нагадали, що при погіршенні самопочуття потрібно звернутися до лікаря та дотримуватися його рекомендацій.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook