Безсоння через тривогу: лікарі дали поради, як швидко заснути

Безсоння може виникати через різні причини. Окрім тривоги та стресу, за даними американського університету Джонса Хопкінса, ці причини можуть включати хронічний біль, депресію, зміни в гормонах, ліки або захворювання щитоподібної залози тощо.

Дослідження опубліковане в журналі NIH.

Американські лікарі з’ясували, що існує декілька технік для того, щоб заснути швидше.

Вони діляться корисними порадами, які допоможуть людині «вимкнути» мозок та заснути якомога швидше.

Перш за все потрібно припинити хвилюватися через те, що ви не можете заснути. Замість цього спробуйте зосередитися на своєму диханні та зняти напругу з вашого тіла.

Перед сном також корисно полежати у ванній з теплою водою або послухати приємну музику.

Якщо ваш мозок все ще не дає вам заснути через відчуття тривоги, спробуйте відволіктися від тривожних думок. Наприклад, сконцентруйте свою увагу на цифрах від десяти до нуля та звуків вашого вдиху та видиху. Це допоможе вам заспокоїтися та відволіктися.

Ще одна техніка, яку пропонують лікарі, включає в себе візуалізацію приємних місць. Спробуйте уявити себе в лісі або на пляжі та відчути тепло сонця на вашій шкірі та вітер у волоссях. Це також допоможе вам розслабитися та заспокоїтися.

Читання книги допоможе заспокоїти ваш мозок перед сном. За даними американського університету Джонса Хопкінса, потрібно читати в ліжку не більше 20 хвилин перед сном. Якщо після цього ви все ще будете відчувати тривожність, то краще зайнятися чимось іншим.

Також потрібно уникати певних продуктів перед сном. За даними американського університету Джонса Хопкінса, продукти з високим вмістом білка можуть уповільнити травлення та погіршити сон. Не можна перед сном вживати плавлений сир, салямі – ці продукти стимулюють мозок.

Джерело: Health


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook