Втома після тренування може бути ознакою постковідного синдрому – дослідження

Постковідний синдром може викликати безліч проблем зі здоров’ям, які можуть виникати через 4 або більше тижнів після першого зараження вірусом. Нещодавно вчені з’ясували, що після одужання люди можуть ще тривалий час відчувати втому після фізичної активності та виконання вправ.

Результати дослідження опубліковані в журналі JAMA Network Open.

«У деяких людей фізична активність взагалі не знижується, — сказав автор дослідження Маттев Дурстенфельд, — а в інших спостерігається зниження здатності займатися тими видами спорту, якими вони займалися раніше».

У дослідженні взяли участь понад 2000 учасників. Виявилось, що майже у всіх людей після ковід знизилась фізична активність в декілька разів. Зі слів вчених, люди, які займалися раніше спортом, знизили свою активність в 2 рази, а інші, які не займалися спортом, взагалі не мали сил займатися навіть звичайними справами.

За словами Дурстенфельда, вони не виявили єдиного механізму, чому тривалий COVID сприяє зниженню фізичної здатності. Він та його колеги дійшли висновку, що необхідно провести більше досліджень.

Джерело: Health


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook