Вчені б’ють на сполох: бажання подрімати вдень може свідчити про проблеми зі здоров’ям

Недавнє дослідження американських вчених показало, що у людей, які люблять подрімати годинку-другу протягом дня, більший ризик розвитку високого кров’яного тиску та інсульту.

На думку дослідників, це може бути пов’язано з тим, що, хоча сон сам по собі нешкідливий, багато людей, які сплять вдень, можуть робити це через поганий нічний сон.

В дослідженні взяли участь понад 300.000 людей. Результати опубліковані в журналі Hypertension.

«Поганий нічний сон пов’язаний з погіршенням здоров’я, і денного сну недостатньо, щоб компенсувати це», – говорить експерт зі сну Майкл Гранднер з Університету Арізони, який не брав участі в дослідженні.

Повідомляється, що учасники дослідження, які зазвичай спали протягом дня, мали на 12% більший ризик підвищення кров’яного тиску з часом і на 24% більше ризиків отримати інсульт порівняно з людьми, які спали тільки вночі.

Результати дослідження вказують на важливість того, щоб медики регулярно запитували пацієнтів про денний сон і надмірну денну сонливість.

Така оцінка, поряд з іншими супутніми симптомами, потрібна для розуміння ризику виникнення серцево-судинних захворювань.

Вчені попереджають: порушення сну пов’язані зі збільшенням рівня стресу і гормонів, що регулюють вагу, що може призвести до ожиріння, високого кров’яного тиску, діабету 2 типу. Тобто до факторів ризику розвитку серцевих захворювань.

Раніше ми писали, сон з увімкненим телевізором може призвести до серйозних проблем зі здоров`ям.

Джерело: Факти Здоров’я

Будьте в курсі всіх останніх новин у сфері медицини та фармації. Підписуйтесь на наш Telegram-канал.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook