віспа мавп

Українські лікарі отримали інструкцію, як виявляти мавпячу віспу та кому робити щеплення

За даними ВООЗ, у світі зафіксовано понад 16 тис. випадків захворювань мавпячою віспою у 70 країнах, з них п’ять – летальних. Нещодавно виявили перші випадки хвороби у дітей – двох з США та одного з Нідерландів. Найшвидше розповсюджується хвороба у Європі.

Іспанія, Німеччина, Бельгія, Португалія закупили вакцину від віспи мавп. В Нідерландах, де зареєстровано 700 пацієнтів з цим захворюванням, нещодавно розпочали профілактичне щеплення.

Чи планують в Україні щеплення від цієї хвороби та чи готові українські лікарі до її виявлення, розповів Михайло Радуцький в Телеграм-каналі.

«Про масштаби розповсюдження віспи мавп говорить те, що голова ВООЗ Тедрос Габрейесус оголосив спалах хвороби надзвичайною подією у сфері громадського здоров’я, що має міжнародне значення. Це найвищий рівень небезпеки, який організація може надати епідемії», – йдеться в повідомленні.

Наразі випадки захворювання на віспу мавп виявлені в Польщі, Румунії та Словаччині. Тому є вірогідність, що хворобу завезуть до нас з країн-сусідів.

Керівництво МОЗ запевняє, що наша країна готова до виявлення хвороби. Українські лікарі отримали інструкції алгоритму дій у разі звернення пацієнта з симптомами хвороби. Насамперед – характерними пухирями на тілі. Міжнародні партнери допомогли придбати та доставити в Україну близько 5 тис. ПЛР-тестів на виявлення віспи мавп, як розвезені по регіонам. Але наразі не зафіксовано жодного випаду підозри на це захворювання.

Щодо вакцинації в Україні від віспи мавп, то зі слів Михайла Радуцького, її поки що не планують.

Як йдеться в повідомленні, ВООЗ не рекомендує проводити масове щеплення, адже хвороба масово не поширюється. Передається вона лише через тісний контакт між людьми чи предмети, на яких збереглись інфіковані частинки.

Будьте в курсі всіх останніх новин у сфері медицини та фармації. Підписуйтесь на наш Telegram-канал.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook