природнє світло

Чим більше природного світла потрапляє в квартиру, тим щасливіші її мешканці

Згідно з новим дослідженням, яке провели науковці з Університету Чилі, якщо в квартиру потрапляє велика кількість сонячних променів, це піднімає настрій її мешканцям.

Результати дослідження опубліковані в журналі Building and Environment.

«Ми намагалися зрозуміти взаємозв’язок між природним світлом і гарним настроєм мешканців квартир. Ідея дослідження виникла після року карантину через COVID-19, протягом якого люди проводили більшу частину часу вдома, і через що ми спостерігали збільшення випадків тривоги та депресії», – пояснила співавтор дослідження Хав’єра Моралес-Браво.

Щоб дослідити, як природнє світло може вплинути на настрій, вчені запустили віртуальний експеримент із використанням 25 різних 3D-моделей архітектури. Кожна симуляція пропонувала різний дизайн будинку з різною кількістю природного світла для входу у вітальню, кухню, спальню та ванну кімнату.

Вчені виявили, чим більше природного світла потрапляє в будинок, тим більше щасливіші мешканці.

«Наші висновки показують, що збільшення розмірів вікон, збільшення відстані між будинками для зменшення тіні та використання матеріалів і кольорів, які краще відбивають світло, покращують настрій людей. Це прості рекомендації, які можуть мати величезне значення», – сказала автор дослідження Наваррете-Ернандес.

Джерело: MedicalXpress

Раніше ми писали, названі шкідливі кімнатні квіти, які впливають на сон людини.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook