радіаційна аптечка

Що покласти в радіаційну аптечку та кому не потрібно приймати йодид калію?

Що робити, якщо відбудеться аварія на ЗАЕС та як собі допомогти у такому випадку?

Директор Інституту клінічної радіології ННЦРМ Анатолій Чумак розповів, що має бути у радіаційній аптечці та як себе захистити.

Що має бути в радіаційній аптечці?

Найкращу профілактику дає йод або йодид калію. Велика кількість цих елементів блокуватиме рецептори до поглинання радіаційного йоду. 125 міліграм таблетки для дорослої людини до 40 років блокують щитоподібну залозу, не даючи радіаційному йоду “приставати” до неї.

Однак йодована профілактика проводиться лише для людей до 40 років.

Вживання йодиду калію особами віком 40+ потрібне лише за дуже високої загрози радіаційного забруднення.

«Таких препаратів в аптеках ви не знайдете, бо їх там бути й не повинно: засоби, що здатні блокувати радіаційний вплив на організм людини заздалегідь роздають у тих регіонах, де небезпека радіаційного забруднення є явною. Такі препарати мають довгий термін зберігання», – зазначає експерт.

Приймати такі таблетки необхідно лише після сигналу органів місцевої влади, які постійно моніторять ситуацію з радіаційним фоном.

Дітям, як зазначає експерт, такі таблетки також можна давати, проте суворо дотримуючись дозування: четвертину або половину таблетки.

Що не допоможе при радіаційній катастрофі?

  • Йод. У розчині йоду мала концентрація цього елементу, тож допомогти він не зможе.
  • Йодована сіль. Концентрація йоду там мізерна, людині не вистачить й цілої упаковки такої солі, аби заблокувати рецептори своєї щитоподібної залози.
  • Приймати йодид калію у таблетках абсолютно неприпустимо для профілактики: ендокринна система наскільки крихка, що будь-які гормональні стрибки без виправданого ризику можуть стати фатальними. До того ж у період критичної необхідності такі таблетки можуть просто не допомогти.


Джерело: Вікна

Раніше ми писали, директор Департаменту муніципальної безпеки Київської міськадміністрації Роман Ткачук назвав альтернативний спосіб захисту від радіації.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook