Самотність

Психологи розповіли, що треба робити, якщо людина відчуває самотність

Вчені вивчають методи боротьби з самотністю. Однак єдиної думки про те, які із способів найефективніші, немає. Але дещо кожна людина може зробити й сама.

«Перше, що потрібно зробити – це визнати, що ти самотній», – вважає психолог Луїза Хоуклі, співробітниця Університету Чикаго.

Визнання самотності не усуває її, але для більшості це може бути корисним, адже це підштовхне людину до дії.

«Це властиво більшості з нас у той чи інший момент життя», – говорить про самотність Джеймс Еллор з Бейлорського університету.

Психологи радять не здаватися. І якщо ви визнали, що ви самотні, потрібно щось міняти у своєму житті.

Наприклад, можна знайти нове хобі, частіше виходити надвір, гуляти у парку. Також можна вступити до групи волонтерів. Допомагаючи іншим, можна відволіктися від своїх проблем, а також знайти нових друзів.

Крім того, психологи радять завести вдома кота чи собаку. Одне дослідження підтверджує користь від спілкування з домашніми улюбленцями. Це допомагає у зниженні артеріального тиску, зниженні частоти серцевих скорочень, у боротьбі з занепокоєнням, стресом та самотністю.

«Зосередьтеся на тому, що у вас є, а не на тому, що ви не  можете змінити. Зверніть вашу увагу на позитивне» – радять психологи.

Дослідження показали, що подяка пов’язана з нижчим ризиком депресії. Тому психологи рекомендують, наприклад, кожен день приділяти час тому, щоб замислюватися, за що ви вдячні, записуючи кілька речей у щоденник. Також можна подякувати комусь за те, що він зробив для вас нещодавно або навіть у далекому минулому.

Нагадуємо, вчені з’ясували, які тренування найкраще впливають на психічне здоров’я.

Джерело: Yahoo!

Будьте в курсі всіх останніх новин у сфері медицини та фармації. Підписуйтесь на наш Telegram-канал https://t.me/readrap.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook