Відбиток пальців

Вчені знайшли відповідь, як з’являється неповторний візерунок відбитків пальців

Гени, які відповідають за розвиток кінцівок, впливають на формування індивідуального візерунка відбитків пальців. Такого висновку дійшли вчені з Китаю за допомогою проведеного мета-аналізу.

Результати дослідження опубліковані в журналі Cell.

Папілярні лінії утворюють лише три типи візерунків – арки, петлі та завитки. У цьому папілярні візерунки кожної людини індивідуальні. Формуються вони так: у плода на десятому тижні розвитку базальний шар епідермісу в районі волярних подушечок (на кінчиках пальців і ще в кількох місцях долонь і стоп) починає змінюватись і стає хвилястим – утворюються первинні гребені. Саме вони впливають на майбутні візерунки відбитків пальців.

Однак мало що відомо про те, чому ці візерунки унікальні, і які гени за це відповідають.

Виявилось, кожен ген займає певне положення в хромосомі – локусі. Китайським ученим вдалося знайти новий локус поруч із геном EVI1, який задіяний у формуванні кінцівок під час ембріонального розвитку. Вони змогли довести, що він впливає на папілярні лінії ще в утробі матері.

Також вчені виявили, що цей ген впливає на довжину пальців. Оскільки основна функція гена EVI1 пов’язана з проліферацією клітин, і на десятому тижні він експресується в дистальних відділах кінцівок та пальців, автори припускають, що цей ген впливає на їхню довжину та форму.

Нагадуємо, вчені вдосконалили ще один спосіб доставки ліків за допомогою мікроголок.

Джерело: PCR NEWS

Будьте в курсі всіх останніх новин у сфері медицини та фармації. Підписуйтесь на наш Telegram-канал https://t.me/readrap.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook