Чадний газ

Вчені розробили ліки, які допоможуть при отруєнні чадним газом

Дослідники з Каліфорнійського університету розробили молекулу, яка може швидко видаляти залишки чадного газу з крові та пришвидшувати одужання пацієнтів.

Результати дослідження опубліковані в журналі Chemical Communications.

СО отруює людину наступним чином: газ щільно зв’язується з гемоглобіном в крові та запобігає доставці кисню по організму, також він пригнічує процес дихання в мітохондріях, клітинних електростанціях.

Нова молекула вчених буквально може «відірвати чадний газ від гемоглобіну», що пришвидшує процес одужання хворого.

«Якщо ви отримали отруєння чадним газом, то основне лікування – це перебування на свіжому повітрі», – сказав автор дослідження Тім Джонстон. Він додає: «А це питання часу. На свіжому повітрі потрібно від чотирьох до шести годин, щоб рівень CO в крові скоротився вдвічі».

Нагадуємо, найбільш поширеними симптомами отруєння чадним газом є головний біль, запаморочення, слабкість, розлад шлунку, блювання, біль у грудях та сплутаність свідомості. Оскільки це стан нагадує за симптомами грип, люди можуть отримати отруєння, не усвідомлюючи небезпеки, та відкласти звернення за лікуванням.

Тому вчені, які відкрили розробляють нові ліки, сподіваються, що їх винахід допоможе вчасно розпочати лікування і пришвидшити одужання осіб, що отруїлися чадним газом.

Раніше ми писали, у НСЗУ дали поради українцям, як захиститися від отруєння азотною кислотою.

Джерело: ScienceDaily


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook