Хімічна атака

У НСЗУ дали поради українцям, як захиститися від отруєння азотною кислотою

В Україні від початку війни вже були зафіксовані випадки хімічної атаки населення у різних регіонах. Кожній людині потрібно знати, як правильно діяти, аби захиститися від отруєння у разі хімічної атаки.

У Національній службі здоров’я опублікували важливі правила, як захиститися від отруєння азотною кислотою.

Як повідомляє НСЗУ, при потраплянні малих доз азотної кислоти на слизові дихальних шляхів, виникають ознаки бронхіту, з’являється відчуття запаморочення. Від великої дози набрякають легені, людина навіть може померти від задухи. Коли пари чи кислота потрапляє в очі, починається кон’юнктивіт та відмирання рогівки. Це може призвести до втрати зору.

Як себе захистити?

Щоб захистити себе від азотної хмари, потрібно сховатися у приміщення, якщо під час вибуху ви перебували на відкритому повітрі.

Якщо ви перебували вдома, потрібно закрити вікна та двері. Бажано завісити вікна та двері тканиною, змоченою в лимонній кислоті або слабкому розчині оцту.

Якщо ви були в укритті, то краще з нього не виходити.

При хімічній атаці важливо захистити дихальні шляхи від парів азотної кислоти. Найбільш простий спосіб — це одягнути респіратор, якщо він у вас є.

Також у НСЗУ нагадали, на яку б частину тіла не потрапила азотна кислота, в очі чи на шкіру, потрібно промити уражене місце великою кількістю води.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook