Першого дорослого пацієнта з пересадженим кістковим мозком в Україні виписали з лікарні

Олександр Цимбалюк із Прикарпаття – перший дорослий пацієнт, якому за останні 13-ть років українські медики провели трансплантацію кісткового мозку від родича. На 36-й день після операції хлопця, з кульками і тортом, урочисто виписали з Київського центру ТКМ.

Даний медзаклад – єдиний в Україні, де виконують подібні операції. З 2003 по 2008 роки лікарі провели шість пересадок кісткового матеріалу дорослому від дорослого. Але через відсутність специфічного обладнання пересадки скасували, і пацієнти з діагнозами рак крові та апластична анемія змушені були шукати порятунок за кордоном.

Тяжку форму апластичної анемії в Олександра Цимбалюка виявили наприкінці минулого року. У нього не продукувались клітини крові. Пересадка дала можливість врятувати молодика. Донором йому став брат, старший на два роки. Вартість даної операції становить – 3,5 мільйони гривень. Трансплантація проведена за кошт Міністерства охорони здоров’я України.

“Якщо молодому пацієнту з діагнозом важка апластична анемія провести пересадку впродовж двох місяців після встановлення діагнозу, то його шанси на одужання – 90 відстків”, – говорить Сибірина Коренькова завідувачка відділу трансплантації.

Нагадаємо, раніше у МОЗ повідомляли, що впродовж цього року заплановано проведення трьох сотень подібних операцій. Пересадка кісткового мозку дорослим сплачуватиметься за рахунок відомства.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook