Експерти назвали найкращий час для засинання

Експерти назвали найкращий час для засинання

Британські вчені з’ясували, коли найкраще лягати спати. Науковці вивчали взаємозв’язок між часом, коли людина засинає, та серцевими захворюваннями.

В дослідженні, яке тривало 6 років, взяли участь 88.000 учасників. Вчені з Оксфордського університету фіксували дані про час їхнього сну та неспання за допомогою спеціального пристрою. Також вони стежили за станом серця та кровообігом добровольців.

Згідно з результатами дослідження, засипання між 22 та 23 годинами є оптимальним варіантом для збереження здоров’я серця для більшості людей.

Найризикованіший час відбою для серця, вважають вчені, після опівночі.

«Хоча ми не можемо зробити висновок про причинно-наслідковий зв’язок, наші результати показують, що ранній або пізній відхід до сну може порушити біологічний годинник, що має несприятливі наслідки для здоров’я серцево-судинної системи», – заявив автор дослідження Девід Пленс.

Як зазначають вчені, сон – не єдиний фактор, який може вплинути на здоров’я серця. Також важливо вести здоровий спосіб життя, регулярно займатися спортом, зменшити споживання солі та алкоголю, правильно харчуватися.

Раніше ми писали, що прослуховування музики перед сном погіршує його якість.

Джерело: BBC


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook