Найпопулярніша у світі дієта виявилась шкідливою для здоров'я

Найпопулярніша у світі дієта виявилась шкідливою для здоров’я

Експерти стверджують, що така дієта може бути небезпечна для жіночого здоров’я і навіть може послабити імунну систему, якщо не дотримуватися її правильно.

Вчені з Університету Осло порівняли вплив середземноморської дієти з типовими західними дієтами. Результати дослідження опубліковані в The American Journal of Clinical Nutrition.

Протягом 7 днів учасники харчувалися самостійно обраними дієтами, в яких було мало фруктів та овочів.

Потім добровольці перейшли на середземноморську дієту, яка включає багато фруктів, овочів, риби, цільнозернових продуктів, жирів. При цьому м’ясо, молочні продукти вживались в меньшій кількості.

Експерти перевірили зразки сечі і визначили, що учасниці, які «сиділи» на середземноморській дієті, мали погані показники. У сечі виявили високий рівень небезпечних хімічних речовин. Винні в цьому…пестициди.

«Існує багато доказів того, що користь для здоров’я від збільшення споживання фруктів і овочів частково зменшується через більш високий вплив пестицидів, пов’язаний із цими продуктами»  –розповів професор Пер Оле Іверсен з Університету Осло.

Вчені стверджують, що виявлені у фруктах та овочах пестициди порушують роботу ендокринної системи. Крім того, ці речовини заважають жіночим гормонам виконувати свою роботу. Вони впливають на фертильність та знижують імунітет.

Раніше ми писали, чому після вживання їжі виникає втома.

Джерело: The Sun


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook