Саксенда® допоможе позбутися зайвого!

Надмірну вагу часто вважають суто естетичною проблемою. Однак це помилковий підхід. Якщо йдеться про естетику, то всі ми маємо право бути різними. Проте надлишкові кілограми – це насамперед про здоров’я. Що довше людина живе із зайвою вагою, то помітніший її вплив на здоров’я: зростає ризик зупинки дихання уві сні (апное), розвитку діабету 2 типу, гіпертонічної хвороби, атеросклерозу та інших захворювань серцево-судинної системи, порушення роботи нирок, гормональних розладів тощо¹. Особливо небезпечним у цьому сенсі є вісцеральний (внутрішній) жир. Тому бажання огрядної людини схуднути є не лише турботою про красиву фігуру, передусім – це турбота про здорове майбутнє.

Звісно, дієта зі зниженою кількістю калорій та фізична активність – найперші помічники в боротьбі із зайвими кілограмами. Проте цього часто буває недостатньо, адже ожиріння спричинене складною взаємодією численних факторів: поведінкових, генетичних, метаболічних та чинників навколишнього середовища. Тому мова далеко не про силу волі, а про лікування хронічного захворювання.

За регуляцію апетиту відповідають специфічні ділянки мозку. Їхні рецептори активує особлива речовина – глюкагоноподібний пептид 1 (ГПП-1), що вивільняється після їди. Активація є сигналом для мозку – голод втамовано, людина більше не потребує їжі. Ретельне вивчення цього процесу дало поштовх для розробки лікарського засобу для схуднення і вже сьогодні лікарі різних країн світу для терапії ожиріння призначають пацієнтам препарат Саксенда® (NovoNordisk).

Його діючою речовиною є ліраглутид – аналог глюкагоноподібного пептиду 1. Подібно до натурального ГПП-1, Саксенда® працює в ділянках мозку, що контролюють апетит. Механізм її дії полягає в зменшенні сигналів голоду та підсиленні вiдчуття насичення, завдяки чому зменшується споживання їжi і знижується вага².

Ефективність препарату Саксенда® доведена клінічними дослідженнями. У 56-тижневому дослідженні за участю 3731 пацієнта 9 із 10 пацієнтів досягли зниження ваги на тлі застосування препарату²,³.

Вкрай важливо, що під час застосування препарату Саксенда® втрата маси тіла відбувається переважно за рахунок вісцерального жиру. Дані досліджень свідчать, що Саксенда® здійснює удвічі більший внесок у зниження вісцерального жиру порівняно з підшкірним⁴.

Більшість людей, що намагаються схуднути, із власного досвіду знають, що результати, отримані за допомогою дієти та фізичних навантажень, доволі непросто втримати. Застосування препарату Саксенда® сприяє утриманню результату протягом 3 років, що теж доведено дослідженнями⁵.

До того ж, окрім втрати зайвої ваги, на тлі застосування препарату Саксенда® спостерігалися додаткові позитивні ефекти у вигляді зниження рівня артеріального тиску, зменшення проявів апное уві сні, а також зниження ризику розвитку цукрового діабету 2 типу²,³,⁵.

І найважливіша новина – Саксенда®, світовий лідер у лікуванні ожиріння та профілактики пов’язаних із зайвою вагою ускладнень, уже в Україні!

Препарат випускають у зручних, попередньо заповнених шприцах-ручках для підшкірного введення. У кожній ручці 18 мг ліраглутиду. Шприц-ручка оснащений спеціальним лічильником доз, який дозволяє виставити та отримати саме ту дозу, яку призначив лікар. Зазвичай лікування починають з дози 0,6 мг, щотижня збільшуючи її на 0,6 мг допоки доза на сягне добової – 3,0 мг. Препарат вводять підшкірно, 1 раз на добу в один і той самий час. Ін’єкцію здійснюють у стегно або плече за допомогою крихітних, до 8 мм завдовжки, голок (продаються окремо), тому укол є практично безболісним.

Отже, у лікарів в Україні для допомоги людям, що живуть з ожирінням, для зниження ваги та утримання результату схуднення є надійний помічник –препарат Саксенда®²,³,⁵ з доведеною ефективністю та визначеним профілем безпеки!

Використані джерела
1. Що треба знати про вагу. https://moz.gov.ua/article/health/scho-treba-znati-pro-vagu. Доступ 05.11.2021.
2. Інструкція для медичного застосування лiкарського засобу САКСЕНДА (лiраглутид), розчин для iн’єкцiй, 6 мг/мл. РП UA/18651/01/01, Наказ МОЗ України № 548 вiд 23.03.21.
3. Pi-Sunyer X, Astrup a, Fujioka К, et al; for the SCALE Obesity and Prediabetes NN8022-1839 Study Group. A randomized, controlled trial of 3.0 mg of liraglutide in weight management. N Engl J Med. 2015;373(1): 11-22. 2.
4. Astrup A, Carraro R, Finer N, et al. Safety, tolerability and sustained weight loss over 2 years with the once-daily human GLP-1 analog, liraglutide. Int J Obes (Lond). 2012;36(6):843-54.
5. Le Roux CW, Astrup A, Fujioka K, et al; for the SCALE Obesity and Prediabetes NN8022-1839 Study Group. 3 years of liraglutide versus placebo for type 2 diabetes risk reduction and weight management in individuals with prediabetes: a randomised, double-blind trial. Lancet. 2017;389(10077):1399-1409.

Публікується на правах реклами. Відповідальність за зміст несе рекламодавець. Копіювання чи інше використання допускається з письмового дозволу редакції. Інформація для професійної діяльності медичних та фармацевтичних працівників. Повна інформація (характеристики, властивості ліків) та перелік можливих побічних ефектів містяться в інструкції з медичного застосування, яка розміщена на сайті Державного реєстру лікарських засобів України (www.drlz.kiev.ua).


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook