Перевірка наявності COVID-сертифікату є законною – МОЗ

Перевірка наявності COVID-сертифікату є законною – МОЗ

COVID-сертифікати, які у «червоних» карантинних зонах вимагають у відвідувачів торгових центрів, ресторанів, кафе, у транспорті, ніяк не порушують права громадян. Крім того, їх демонстрація не є розголошенням медичної таємниці.

Про це повідомила пресслужба МОЗ.

«Відповідно до статті 39-1 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я» пацієнт має право на таємницю про стан свого здоров’я, факт звернення за медичною допомогою, діагноз, а також про відомості, одержані при його медичному обстеженні», – йдеться у повідомленні.

У МОЗ нагадали, що в документах про вакцинацію цих відомостей немає. А тому правоохоронці під час перевірки на дотримання карантинних правил можуть вимагати у громадян пред’явити COVID-сертифікат. При цьому вони не порушують закон про медичну таємницю.

Однак при відвідуванні банків, АЗС, ветеринарних магазинів, аптек, продовольчих магазинів у будь-якій з карантинних зон ніхто не може перевіряти у відвідувачів наявність документу про щеплення.

Водночас, чинні карантинні норми передбачають, що на червоному рівні епіднебезпеки працювати можуть лише ті громадські заклади, де 100% персоналу та відвідувачів вакциновані або мають негативний тест на COVID-19.

Нагадуємо, нещодавно вчені довели, що COVID-19 – сезонна інфекція.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook