Обов'язкова вакцинація в Україні

Обов’язкова вакцинація від коронавірусу – кому та коли?

Кабінет міністрів має найближчим часом запровадити в Україні обов’язкову вакцинацію від COVID-19 для певних професій.

Європейський суд з прав людини підтвердив положення українського національного законодавства, що обов’язкова вакцинація є законною.

Відомство своїм наказом введе обов’язкову COVID-вакцинацію для:

  • працівників навчальних закладів;
  • чиновників.

Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль у ході засідання уряду, 22 вересня.

«Пропонуємо розпочати впровадження обов’язкових профілактичних щеплень від COVID-19, зокрема для працівників закладів освіти, працівників міністерств та інших центральних органів виконавчої влади та їх структурних підрозділів, а також місцевих державних адміністрацій», – сказав у ході засідання Віктор Ляшко.

Також він додав, що такий підхід передбачений чинним законодавством України.

«Статтею №12 закону про захист населення від інфекційних захворювань передбачено, що працівники окремих професій, виробництв та організацій, діяльність яких може призвести до зараження цих працівників чи наступне поширення ними інфекційних захворювань, підлягають обов’язковим профілактичним щепленням проти відповідних інфекційних хвороб», – повідомив Ляшко.

Крім цього, він додав, що Європейський суд з прав людини в квітні 2021 року підтвердив положення українського національного законодавства, що обов’язкове щеплення є законним і може бути необхідним в демократичних суспільствах, а також це не суперечить конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Коли саме набуде чинності обов’язкова вакцинація для освітян і чиновників, в уряді поки не уточнили.

Нагадаємо, що у МОЗ повідомили, скільки українців померло після вакцинації. В Україні зафіксували 95 летальних випадків серед людей, щеплених від COVID-19. Разом з тим, 77 з них ніяк не пов’язані з вакцинацією.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook