Вчені довели, що COVID-19 – сезонна інфекція

Вчені довели, що COVID-19 – сезонна інфекція

Іспанські дослідники представили переконливі докази, що поширення COVID-19 залежить від температури та вологості повітря. А це значить, що як і інші віруси, коронавірус має сезонність. Нові дані допоможуть у запровадженні профілактичних заходів по всьому світу.

Дослідження, проведене Барселонським університетом, виявило зв’язок температури й вологості повітря на початковій стадії поширення коронавірусу в 162 країнах та 5-ти континентах – до того, як були введені обмеження на переміщення людей. Повідомляється, що більш висока передача вірусу була пов’язана з більш низькою температурою та вологістю повітря.

Потім команда вчених проаналізувала подальші події та зіставила їх із сезонними змінами погоди. Перша хвиля пандемії COVID-19 слабшала, коли відбувалося підвищення температури, друга – посилювалася на тлі зниження температурних показників. Однак ця закономірність була порушена влітку. Серед причин, які називають вчені: порушення дистанції, кондиціонування повітря, відкриття туристичного сезону.

Як пояснюють вчені, «умови низької вологості зменшують розмір аерозолів і тим самим збільшують передачу сезонних вірусів, таких як грип, повітряно-крапельним шляхом».

Завдяки новим даним, вчені зможуть робити прогноз щодо зростання і спаду нових хвиль пандемії COVID-19.

«Ми довели, що COVID-19 відноситься до сезонних низькотемпературних інфекцій, подібно до грипу», – заявив провідний автор дослідження Ксав`єр Родо.

Раніше ми писали, хто легше переносить грип.

Джерело: MedicalXpress


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook