Яка група крові підвищує ризик розвитку небезпечних захворювань

Вчені з’ясували, яка група крові підвищує ризик розвитку небезпечних захворювань

На думку деяких вчених ризик розвитку того чи іншого захворювання пов’язаний не тільки зі спадковістю або способом життя, а й з групою крові.

Здоров’я людини і схильність до певних захворювань багато в чому залежить від групи крові. Так нещодавно вчені виявили, що група крові може впливати на ризик розвитку небезпечних захворювань.

Злоякісні пухлини

У дослідженні, опублікованому в цьому році, вчені з’ясували, що у людей з групою крові AB (IV) ймовірність розвитку раку стравоходу на 34% вище, ніж у людей з групою крові О (I).

Серцево-судинні захворювання

У носіїв всіх груп крові, крім O (тобто A – II, B-III і AB-IV), підвищений ризик розвитку серцево-судинних захворювань. У нещодавному дослідженні вчені виявили, що у людей з II і III групами крові на 51% частіше з’являються тромби у венах і на 47% частіше – в легенях.

Когнітивні порушення мозку

Згідно з останнім дослідженням, у людей з групою крові AB (IV) на 82% частіше спостерігаються проблеми з мисленням і пам’яттю, що може привести до деменції.

Коронавірус

Найбільш стійкі до захворювання на COVID-19 люди з першою групою крові та позитивним резус-фактором (O+). Такого висновку дійшли вчені. Крім того, люди з групою крові А(ІІ) вірогідно мають більш високий ризик перенести хворобу у важкій формі. Результати дослідження були опубліковані в журналі Annals of Internal Medicine.

Джерело: НВ


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook