використання смартфонів

Використання смартфонів може допомогти покращити пам’ять та когнітивні здібності

Нове дослідження науковців з дослідницького центру UCL в Лондоні показало, що використання деяких гаджетів може допомогти покращити пам’ять. Вчені виявили, що цифрові пристрої допомагають людям зберігати на них дуже важливу інформацію. Це, у свою чергу, звільняє їхню пам’ять, щоб запам’ятовувати менш важливі речі.

Результати дослідження опубліковані в журналі Journal of Experimental Psychology.

Раніше існувала думка, що надмірне використання смартфонів може призвести до порушення когнітивних здібностей і викликати «цифрову деменцію».

Однак результати проведеного нового дослідження показують, що використання гаджетів не тільки допомагає людям запам’ятати інформацію, збережену на пристрої, але й допомагає мозку звільнити місце для збереження іншої менш важливої інформації.

В новому дослідженні взяли участь понад 150 добровольців.

Учасникам було показано до 12 пронумерованих кіл на екрані, і вони повинні були перетягнути деякі з кіл ліворуч, а інші праворуч. Їм дозволили на власний розсуд зберігати інформацію у себе на пристрої для виконання цього завдання. Дослідження показало, що учасники, які зберігали інформацію на смартфоні, краще впоралися з завданням, ніж інші.

Провідний автор дослідження Сем Гілберт сказав: «Ми хотіли дослідити, як зберігання інформації в смартфоні може вплинути на пам’ять. Ми виявили, що коли людям дозволяли використовувати зовнішню пам’ять, пристрій допомагав їм запам’ятовувати інформацію, яку вони в ньому зберегли. Ми також виявили, що пристрій покращує пам’ять людей».

Вчені пояснюють, що гаджети допомагають зберігати корисну інформацію на пристрої, і інша інформація зберігається в пам’яті людини. Тобто пристрої допомагають використовувати власну пам’ять для збереження менш важливої інформації, тоді як гаджети зберігають надважливу інформацію для людини.

«Використання смартфонів не викликає «цифрової деменції», а може навіть покращити нашу пам’ять», – додає автор дослідження.

Джерело: ScienceDaily

Раніше ми писали, дослідження вчених показало, що короткі нічні пробудження покращують пам’ять.

Будьте в курсі всіх останніх новин у сфері медицини та фармації. Підписуйтесь на наш Telegram-канал.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook