Ін'єкція жиру

Лікарі знайшли нове незвичне застосування ін’єкціям жиру

Багато людей протягом життя відчувають біль у стопах та п’ятках. Часто такі відчуття викликає п’яткова шпора.

Вчені запропонували новий метод лікування цього захворювання. Команда науковців з Університету Піттсбурга розробила спосіб лікування хронічного підошовного фасціїту.

Дослідження опубліковане в Журналі Американського товариства пластичних хірургів.

Вчені вважають, що ін’єкції жиру в підошву стопи можуть полегшити біль та покращити м’язову функцію.

У цьому невеликому дослідженні науковці вводили жир під місцевою анестезією в підошву стопи учасника. Вони брали жир із живота людини або з інших частин його тіла. При цьому одному учаснику лікарі вводили жир не більше ніж 3 мл.

Дослідження проводилося протягом року. Вчені виміряли товщину підошовної фасції після лікування. Вони виявили зменшення товщини через 6 місяців, і такий самий показник спостерігався ще через 6 місяців лікування.

«Ми розробили цю процедуру, щоб використовувати регенеративні властивості жиру», – говорить автор дослідження Джеффрі Гузенофф.

Він додає: «У цьому дослідженні ми показали, що ін’єкції жиру в стопу зменшують біль у п’яті, допомагають пацієнтам повернутися до активного життя».

Нагадуємо, раніше лікарі знайшли нове незвичне застосування ін’єкціям ботоксу.

Джерело: MedicalNewsToday

Будьте в курсі всіх останніх новин у сфері медицини та фармації. Підписуйтесь на наш Telegram-канал https://t.me/readrap.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook