Антибіотики

Антибіотики можуть підвищувати ризик розвитку раку товстої кишки – результати дослідження

Науковці з’ясували, як прийом антибіотиків пов’язаний з ризиком розвитку раку товстої кишки.

Група американських вчених виявила, що прийом антибіотиків може збільшити ризик розвитку раку товстої кишки, особливо у молодих людей.

У дослідженні взяли участь 40000 людей. Вчені перевіряли різні фактори, які можуть впливати на розвиток раку: спосіб життя, шкідливі звички і т.п.

Дослідники виявили, що прийом антибіотиків був пов’язаний з приблизно 50-відсотковим підвищенням ризику раку товстої кишки у людей віком до 50 років та приблизно 9-відсотковим підвищенням ризику у людей віком від 50 років.

Сара Перротт, співавторка дослідження, пояснює: «Прийом антибіотиків дуже поширений, але важливо відзначити, що не у всіх, хто приймає антибіотики, виникає рак».

Вона додає: «Антибіотики, як і багато інших факторів, таких як харчування та спосіб життя, можуть сприяти збільшенню випадків раку товстої кишки серед молодих людей».

Це пов’язано з впливом антибіотиків на мікробіом кишківника, що може викликати хронічне запалення та збільшити ризик розвитку раку.

Щоб знизити цей ризик, вчені рекомендують приймати антибіотики належним чином і тільки в разі потреби.

Нагадуємо, у новому дослідженні вчені з’ясували, що численні види бактерій, які живуть у кишечнику людини, можуть взаємодіяти з різними ліками.

Джерело: 24 канал

Будьте в курсі всіх останніх новин у сфері медицини та фармації. Підписуйтесь на наш Telegram-канал https://t.me/readrap.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook