Модерна

Moderna розпочала випробування вакцини проти ВІЛ з використанням технології мРНК

Американська компанія Moderna оголосила перші дані про раннє випробування мРНК-вакцини проти ВІЛ на людях. Препарат розроблений з використанням тієї ж самої технології, що й вакцина проти коронавірусу COVID-19.

Це випробування першої фази проводиться у Сполучених Штатах серед 56 здорових дорослих, які не інфіковані ВІЛ.

Досі вчені ще не розробили вакцину для захисту людей від вірусу, що викликає СНІД, який щорічно вбиває сотні тисяч людей у ​​всьому світі.

Надія з’явилася, завдяки технології мРНК, яка дозволила в рекордно короткий термін розробити вакцини проти COVID-19, зокрема вакцину від Moderna.

Мета нової вакцини проти ВІЛ – стимулювати вироблення антитіл або bnAb, які можуть діяти проти багатьох варіантів ВІЛ, що циркулюють сьогодні. Передбачається, що вакцина навчить В-лімфоцити, що є частиною імунної системи, виробляти ці антитіла.

«З огляду на швидкість, з якою можуть вироблятися мРНК-вакцини, ця платформа пропонує більш гнучкий та оперативний підхід до розробки та тестування вакцин», – йдеться у заяві Moderna-IAVI.

«Пошук вакцини проти ВІЛ був довгим і складним, і наявність нових інструментів з точки зору імуногенів та платформ може стати ключем до швидкого прогресу у створенні терміново необхідної ефективної вакцини проти ВІЛ», – сказав Марк Файнберг, генеральний директор IAVI.

Раніше ми писали, нова вакцина допоможе позбавитися кліща до того, як він передасть хворобу Лайма.

Джерело: MedicalXpress

Будьте в курсі всіх останніх новин у сфері медицини та фармації. Підписуйтесь на наш Telegram-канал https://t.me/readrap.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook