Зморшки на пальцях

Знайдена причина, чому від води на пальцях з’являються зморшки

Виявляється, ця реакція тіла має важливе практичне значення.

Деякі ділянки шкіри на тілі людини, на яких не росте волосся, по-особливому реагують на контакт з водою. Шкіра на пальцях, долонях і підошвах стає зморшкуватою, якщо деякий час знаходиться у воді.

Згідно з дослідженням, проведеним Марком Чангізі та його колегами, додаткові зморшки збільшують зчеплення з мокрою поверхнею. Крім того, канавки на шкірі забезпечують найкращий дренаж на мокрій поверхні.

Зморшки на пальцях вчені порівнюють з автомобільними протекторами, які забезпечують краще захоплення предмета рукою.

Група вчених із Ньюкаслського університету дослідила дані дослідження Чангізі та провела додатковий експеримент. Вони попросили учасників брати як вологі, так і сухі предмети різного розміру, до рук. Учасники мали це робити до та після замочування пальців у теплій воді на 30 хвилин. Виявилось, що зморшки на пальцях дозволили краще піднімати предмети.

Тобто нервова система таким чином хоче «допомогти» людині, надаючи пальцям рук можливість міцно взятися за потрібний предмет, який не буде вислизати.

Нагадуємо, вчені знайшли причину, чому ми запам’ятовуємо одне зображення і забуваємо інше.

Джерело: Men`sHealth

Будьте в курсі всіх останніх новин у сфері медицини та фармації. Підписуйтесь на наш Telegram-канал https://t.me/readrap.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook