Вплив ліків на мікробіом кишечника сильніший, ніж ми думали

Вплив ліків на мікробіом кишечника сильніший, ніж ми думали

У новому дослідженні вчені з’ясували, що численні види бактерій, які живуть у кишечнику людини, можуть взаємодіяти з різними ліками.

Дослідники з Bork в EMBL Heidelberg показали, що деякі ліки негативно впливають на мікробіом кишечника людини. Це препарати, які використовують при лікуванні кардіометаболічних порушень та антибіотики.

Результати дослідження були опубліковані у журналі Nature.

«Ми проаналізували ефекти 28 різних ліків та деяких комбінацій, – пояснив Пір Борк, директор з наукової діяльності EMBL Heidelberg. – Деякі ліки негативно впливають на склад та стан мікробіому кишечника, але інші, наприклад, аспірин, можуть мати позитивний вплив. Ми виявили, що ЛЗ мають більш виражений вплив на мікробіом, ніж деякі хвороби, дієти та куріння».

Вчені хотіли визначити, як саме ліки впливають на мікробіом кишечника.

«Ми використовували дані більш ніж 2000 пацієнтів із кардіометаболічними захворюваннями», – додала співавтор дослідження Марія Циммерманн-Когадєєва. – Велика когорта дозволила нам встановити, що дозування деяких ліків також значно впливає на рівень впливу на мікробіом».

Вченим вдалося розробити спосіб, що дозволяє визначати вплив ліків та інших факторів окремо.

Дослідники сподіваються, що ці результати можуть допомогти у перепрофілюванні ліків, а також при плануванні індивідуальних стратегій лікування та профілактики деяких захворювань.

Раніше ми писали, які продукти допомагають підтримати здоров’я кишечника.

Джерело: Medicalxpress


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook