Ін'єкція ботоксу

Лікарі знайшли нове незвичне застосування ін’єкціям ботоксу

Препарати на основі ослабленого ботулотоксину використовуються як в медицині, так і в косметології. Однак побічна дія цього препарату, яку нещодавно виявили лікарі, можливо, допомогла знайти нове застосування ін’єкції ботоксу.

Дослідження проводили співробітники Школи фармації та фармацевтичних наук Скаггса Університета Каліфорнії та німецькі лікарі.

Отримані результати та свої спостереження науковці опублікували у журналі Scientific Reports.

«У FDA зазвичай надходять повідомлення про різні побічні ефекти, і основна мета полягає в тому, щоб знайти ті побічні ефекти, які не були виявлені в ході клінічних випробувань», – сказав Рубен Абагян, доктор філософії, професор фармації.

Вчені виявили, що люди, які отримували ін’єкції ботоксу в різні зони, повідомляли про значне зниження почуття тривоги. При цьому, зменшення симптомів тривожності не було пов’язано із введенням препарату в якусь певну зону.

Серед учасників не було тих, хто приймав антидепресанти чи анксіолітичні препарати. Проте вчені визнають, що у деяких випадках дані про пацієнтів могли бути не точними.

Вчені вважають, що ботулотоксини можуть переноситися в область центральної нервової системи, яка відповідає за настрій та емоції, тим самим, зменшуючи почуття тривоги.

Необхідні додаткові дослідження, щоб визначити механізм, за допомогою якого ін’єкція ботоксу знижує тривожність.

Нагадуємо, раніше вчені знайшли нове застосування Віагри.

Джерело: MedicalXpress


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook