Віагра

Вчені знайшли нове застосування Віагри

Дослідники з США виявили, що Віагра може покращувати роботу мозку. Вчені досліджують цей феномен для лікування хвороби Альцгеймера.

Згідно з новим дослідженням, проведеним вченими з клініки Клівленда, прийом силденафілу, діючої речовини Віагри, знижує ризик розвитку хвороби Альцгеймера майже на 70% порівняно з тими, хто його не приймає.

Вчені проаналізували дані пацієнтів, які приймали Віагру. Вони виявили, що у таких людей значно менше шансів захворіти на хворобу Альцгеймера, порівняно з тими, хто не приймав цей препарат.

Дослідники вважають, що нові дані, які вони отримали, допоможуть силденафілу знайти нове призначення. Для перевірки своєї гіпотези вони скористалися медичними картками більш ніж семи мільйонів пацієнтів. Віагра продемонструвала найсильнішу кореляцію: у людей, які приймали цей препарат, ризик розвитку хвороби Альцгеймера був на 70% нижче.

Результати підтвердили і прості експерименти з культурами клітин: у присутності силденафілу нейрони зростали швидше, а характерні для нейродегенерації процеси в них йшли, навпаки, повільніше.

Вчені планують провести додаткові рандомізовані клінічні дослідження.

«Ми виявили, що використання силденафілу знижує ризик виникнення хвороби Альцгеймера у людей з ішемічною хворобою серця, гіпертонією та діабетом 2 типу», – додає біолог та провідний автор дослідження Фейшюн Ченг із клініки Клівленда.

Вчені зазначили, що хоч це і перспективні результати, Віагру не можна вважати препаратом для лікування хвороби Альцгеймера поки не будуть проведені масштабніші дослідження

Нагадуємо, вчені з’ясували, яка група крові підвищує ризик розвитку небезпечних захворювань.

Джерело: Science Alert


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook