Самоспівчуття

Вчені визначили користь для жіночого здоров’я від самоспівчуття

Самоспівчуття – це вміння ставитися до себе з розумінням, уникати неконструктивної самокритики, а також усвідомлювати власні психологічні стани.

Згідно з результатами дослідження, яке провела група дослідників з Університету Піттсбурга, жінки, що виявляють співчуття до себе, мають нижчий ризик серцево-судинних захворювань.

«До цього часу інші дослідження вивчали, як стрес та інші негативні фактори можуть впливати на захворювання серцево-судинної системи, але вплив позитивних психологічних факторів, таких як самоспівчуття, вивчався набагато менше», – сказала автор дослідження Ребекка Терстон.

У дослідженні взяли участь 200 жінок віком від 45 до 67 років. Жінки заповнили коротку анкету, в якій їм пропонувалося оцінити, як часто вони відчувають неповноцінність, як часто вони розчаровуються через власні недоліки або як часто вони співчувають собі. Жінки також пройшли ультразвукове дослідження сонних артерій.

Дослідження показало, що у жінок, які виявляють самоспівчуття, більш тонкі стінки артерії, а атеросклеротичних бляшок у них утворювалося менше.

Автор дослідження наголошує на важливості прояву співчуття до себе в умовах пандемії. Вона вважає, що це потрібно як для нашого психічного, так і фізичного здоров’я.

Раніше ми писали, вчені вважають, що за довжиною пальця жінки можна визначити, наскільки вона сильна.

Джерело: ScienceDaily


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook