Лікар розповів, як гарне самопочуття пов’язане з високими стелями у приміщеннях

Виявляється, що високі стелі у приміщеннях корисні для здоров’я. Про це повідомив лікар Андрій Беловешкін.

«Високі стелі – це науково обґрунтований спосіб впливати на своє самопочуття та мислення. На висоту стель впливає багато факторів: наприклад, на Кіпрі стелі старих будівель високі, щоб угорі було місце для гарячого повітря, у північних країнах низькі стелі, щоб легше було топити приміщення. Висота стель – це завжди заявка на статус, у багатьох культурах висота будівель обмежувалася залежно від становища людини. З погляду архітектурних пропорцій та “пропорційності будівель людині” в кімнаті в 20 квадратів висота стелі повинна бути не менше 3.2 метра», – пише лікар.

Як виявилось, стелі понад 3 метри покращують психологічне здоров’я, підвищують креативність та абстрактне мислення. Стелі менше 2.4 м знижують креативність.

Дослідження із застосуванням томографії показали, що низькі стелі збільшують схильність до прийняття рішень «уникнення» (замість «наближення») та збільшують активність мигдаликів. А ось високі стелі збільшують активність зон мозку, пов’язаних з орієнтацією у просторі.

Також більш високі стелі – це і більший об’єм повітря, а отже не так швидко накопичується вуглекислий газ, що позитивно впливає на здоров’я людини.

Джерело: golos.ua


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook