Запалення ясен та ожиріння

Вчені довели зв’язок між ожирінням та захворюванням ясен

Група американських вчених встановила взаємозв’язок між надмірною вагою та виникненням запального захворювання ясен. Люди, які страждають на ожиріння, мають підвищений ризик розвитку пародонтиту, порівняно з тими, хто має нормальну вагу.

«Хоча існує чіткий взаємозв’язок між ступенем ожиріння та виникненням пародонту, механізми, що лежать в основі взаємозв’язку між цими станами, досі повністю не зрозумілі», – сказав автор дослідження д-р Кейт Кірквуд, професор кафедри біології ротової порожнини в Школі стоматологічної медицини Університета Буффало.

Дослідження опубліковано в Journal of Dental Research.

Щоб перевірити зв’язок між ожирінням та захворюванням ясен, він та його колеги протягом 16 тижнів годували 2 групи мишей різною їжею. Одна група отримувала їжу з низьким вмістом жирів, а інша – з високим.

Миші, які отримували їжу з високим вмістом жирів, мали більшу вагу, крім того, у них збільшилася кількість супресорних клітин мієлоїдного походження, посилився розвиток остеокластів, що резорбують кісткову тканину.

Нові дані підтверджують, що ожиріння призводить до розвитку запалення, деструкції сполучної тканини та швидкій втраті кісткової тканини.

Нагадуємо, як показують нові дослідження, надмірне споживання цукрозамінників може погано вплинути на здоров’я.

Джерело: Health Day


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook