95% всіх виявлених випадків заражень COVID-19 в Україні припадають на штам Дельта

95% всіх виявлених випадків заражень COVID-19 в Україні припадають на штам Дельта

Нова хвиля COVID-19  в Україні почалася раніше, ніж прогнозувалося, та за своєю інтенсивністю вона вже наближається до показників осені 2020-го. Про це в ексклюзивному інтерв’ю «Голосу Америки» розповів міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.

«Лікарі-інфекціоністи говорять про певні особливості “Дельти” на території України: інфікована людина може мати симптоми 7-8 днів, а потім сатурація кисню різко падає із 92% до 70%. Таких людей важко витягти, їх підключають до апаратів ШВЛ», – сказав Віктор Ляшко.

За словами очільника, наразі серед лідерів за розповсюдженням вірусу в Україні великі міста:

  • Харків,
  • Запоріжжя,
  • Дніпро,
  • Одеса.

Крім цього, за статистикою відомства, у перерахунку на 100 тис. населення високі показники заражень у Сумській, Житомирській та Донецькій областях.

За словами очільника українського МОЗ, нова циркуляцію вірусу передусім шукає імунонезахищених людей – тобто тих, хто ще не перехворів на COVID-19, або тих, хто ще не вакцинувався.

За даними ВООЗ та амерканського CDC (центру з контролю та профілактики захворювань), в США та в Європі  Delta переважає над усіма іншими штами коронавірусу. Однак хвороба продовжує мутувати. Час від часу з’являються нові варіації, але наразі вони не мають суттєвого впливу на загальну епідемічну картину.

Раніше ми вже писали, що через аномальну заразність Дельта витіснив інші штами. Крім цього, головний інфекціоніст Ольга Голубовська повідомила, що поставлені США в Україну ліки Bamlanivimab і Etesevimab неефективні проти індійскього штаму.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook