Зігріває та лікує серце: який напій корисно пити взимку?

Зігріває та лікує серце: який напій корисно пити в холодну пору року?

За даними ВООЗ, хвороби серця забирають понад 17 мільйонів життів щороку по всьому світу. Тисячі людей потрапляють до лікарень після серцевого нападу. Вчені дослідили один напій, який допоможе запобігти серцево-судинним хворобам.

Науковці з відділення кардіології, пульмонології та судинної медицини Університету Дюссельдорфа в Німеччині повідомили, що флаваноли із зерен какао покращують ендотеліальну функцію у пацієнтів з серцево-судинними факторами ризику і захворюваннями.

Флаваноли какао корисні для здоров’я судин. Ця сполука розширює судини і знижує тиск, а також покращує кровопостачання мозку.

Німецькі вчені провели експеримент, у якому взяли участь 100 добровольців у віці від 35 до 60 років. Вони щодня протягом одного місяця вживали какао. Після чого науковці зафіксували їх артеріальну жорсткість, ліпіди плазми і артеріальний тиск.

З’ясувалося, що учасники дослідження, які вживали цей напій, мали меншу жорсткість артерій порівняно з контрольною групою. Крім того, у них були знижені значення систолічного і діастолічного артеріального тиску, а також зафіксований більш низький рівень холестерину.

Вчені вважають, що какао впливає на рівень оксиду азоту у крові, що розслабляє і розширює кровоносні судини та артерії, покращуючи кровотік, що проходить через них.

Раніше ми писали, що рослинна дієта може допомогти подолати сильний головний біль.

Джерело: Express


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook